Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

21 grudnia 2014
 1. We wtorek dzieci klas trzecich przystąpiły do pierwszej spowiedzi świętej. Dzieci przygotowały się bardzo dobrze.
 2. W zeszły piątek, uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej w Mierzeszynie przygotowały bardzo piękne jasełka. Składam im gratulacje! Fotoreportaż z jasełek w galerii strony internetowej naszej parafii.
 3. Kończymy okres Adwentu. W poniedziałek i we wtorek o godz. 17.00 będą jeszcze sprawowane Msze święte ku czci Matki Bożej zwane Roratami. Zapraszam wszystkich Parafian, a zwłaszcza dzieci z lampionami.
 4. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.00 kolejne spotkanie katechetyczne dla młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania.
 5. Jutro, w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej spotkanie Grupy Modlitwy św. Ojca Pio.
 6. W poniedziałek i we wtorek od godz. 15.30 okazja do świątecznej spowiedzi świętej.
 7. W środę Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta rano o godz. 8.00. O godz. 20.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa Msza święta wigilijna. Serdecznie zapraszam. Proszę pamiętać o zachowaniu postu w Wigilię.
 8. Uroczysta Pasterka w czwartek o północy. W pierwsze święto będą jeszcze sprawowane Msze święte o godz. 9.30 i 11.00.
 9. W piątek obchodzimy święto św. Szczepana. Msze święte o godz. 7.30, 9.30 i 11.00. Tego dnia wspieramy wyższe uczelnie katolickie w Polsce.
 10. Bardzo dziękuję mieszkańcom Zaskoczyna za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. A we wtorek, 23 grudnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Domachowa stare domy, i w sobotę, 27 grudnia mieszkańców Domachowa bloki 16 i 17.
 11. Bardzo dziękuję wszystkim drogim Parafianom, którzy do tej pory złożyli ofiarę pieniężną na zakup i montaż organów piszczałkowych do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 12. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek po Mszy świętej.
 13. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 7.00 PLN (numer podwójny).
 14. Również u ministrantów, można zakupić jeszcze świece adwentowe Caritasu. Duża świeca kosztuje 16 złotych a mała świeca 6 złotych.
 15. Dzisiaj, u przedstawicieli Parafialnej Rady Duszpasterskiej można nabyć jeszcze opłatek wigilijny.
 16. W kiosku w Mierzeszynie u pani Bernadety Kolbusz można zakupić bardzo piękny kalendarz mierzeszyński na 2015 rok w cenie 20,- PLN. Tym razem kalendarz ilustruje kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kalendarze do nabycia także u ministrantów przy wyjściu z kościoła.
 17. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas. Szczególne podziękowanie dla rodziny państwa Szubów, zwłaszcza dla pana Mateusza Szuba.
 18. A pani Krystynie Koryckiej wyrażam wdzięczność za troskę o kościół św. Bartłomieja Apostoła.

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...483484485486487488489490491...Następna ›Ostatnia »