Ogłoszenia duszpasterskie

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

30 listopada 2014
 1. Rozpoczynamy okres Adwentu. W dni powszednie o godz. 17.00 są sprawowane Msze święte ku czci Matki Bożej zwane Roratami. Zapraszam wszystkich Parafian, a zwłaszcza dzieci z lampionami.
 2. Od dzisiejszej niedzieli przedstawiciele naszej parafii roznoszą opłatki wigilijne do naszych domów. Ofiary „opłatkowe” będą przeznaczone na kosztowne prace rekonstrukcyjne w kościele św. Bartłomieja Apostoła. Bardzo dziękuję za zrozumienie dla tej sprawy. Wyrażam wdzięczność tym Parafianom, którzy podjęli się trudu roznoszenia opłatków.
 3. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.00 kolejne spotkanie katechetyczne dla młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania.
 4. Bardzo dziękuję mieszkańcom Błotni za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. A w sobotę 6 grudnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Warcza przy szosie.
 5. W czwartek, 4 grudnia o godz. 16.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Róża św. Łucji z Mierzeszyna.
 6. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych z sakramentami świętymi.
 7. W piątek, 5 grudnia od godz. 15.30 okazja do spowiedzi świętej.
 8. Bardzo dziękuję wszystkim drogim Parafianom, którzy do tej pory złożyli ofiarę pieniężną na zakup i montaż organów piszczałkowych do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 9. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 10. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 PLN.
 11. Od dzisiejszej niedzieli oraz u ministrantów oraz w bibliotece w Mierzeszynie u pani Ewy Papis można nabywać świece adwentowe Caritasu. Duża świeca kosztuje 16 złotych a mała świeca 6 złotych.
 12. W przyszłą, drugą Niedzielę Adwentu obchodzimy w Polsce XV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na ten cel.
 13. Są jeszcze wolne intencje mszalne na styczeń 2015 roku (a także na kolejne miesiące). Intencje można zamawiać w biurze parafialnym oraz po każdej Mszy świętej.
 14. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas.
 15. A pani Krystynie Koryckiej wyrażam wdzięczność za troskę o kościół św. Bartłomieja Apostoła.
 16. Rada Sołecka w Mierzeszynie oraz Fundacja „Pan Władek” organizują w niedzielę, 21 grudnia o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej w Mierzeszynie spotkanie przedświąteczne. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Mierzeszyna od najmłodszych do najstarszych na wieczerzę wigilijną oraz wspólne śpiewanie kolęd. Informacji o spotkaniu udziela sołtys Mierzeszyna pani Irena Kuchnowska oraz pani Ewa Papis w bibliotece w Mierzeszynie.
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...486487488489490491492493494...Następna ›Ostatnia »