Ogłoszenia duszpasterskie

PIETNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

13 lipca 2014
 1. Bardzo dziękuję mieszkańcom Błotni Wybudowanie za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minioną sobotę. A w sobotę, 19 lipca proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Błotni.
 2. Jutro, w poniedziałek, 14 lipca,  o godz. 19.00 kolejne spotkanie w związku z tegorocznym festynem. Bardzo proszę o przybycie przedstawicieli wszystkich grup duszpasterskich naszej parafii.
 3. W przyszłą niedzielę, 20 lipca rozpoczyna się XV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Po wszystkich Mszach świętych odbędzie się poświęcenie samochodów i innych pojazdów.
 4. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na rzecz polskich misjonarzy. Szczegóły w gazecie parafialnej.
 5. Serdecznie zapraszamy na „Pierwszą Rodzinną Rowerową Pielgrzymkę śladami ks. Jana Pawła Aeltermanna”, która odbędzie się w niedzielę, 20 lipca o godz. 14.00. Pielgrzymka wyruszy z Placu ks. Jana Pawła Aeltermanna w Mierzeszynie w kierunku Nowego Wieca. Na miejscu planowana jest Msza święta polowa oraz ognisko. Trasa liczy ok. 15 km w jedną stronę. Liczymy także na obecność tych osób, które nie mogą pokonać trasy rowerem – w tym przypadku zachęcamy do przybycia samochodem. Koszt pielgrzymki wynosi 5 PLN od osoby. Zapisy i wpłaty u pani Ewy Papis w bibliotece w Mierzeszynie.
 6. Natomiast, w dniach 24 i 25 lipca planowana jest kolejna autokarowa pielgrzymka do Lichenia i na Jasną Górę. Szczegóły w gazecie parafialnej. Zapisy u pani Bernadety Kolbusz w kiosku w Mierzeszynie.
 7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Radzisław Mielewczyk z Rębielcza i Dorota Kucmann z Olszanki.
 8. Proszę, aby każda rodzina naszej Parafii złożyła ofiarę na organy piszczałkowe do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z góry dziękuję za wsparcie i zrozumienie dla tej naszej wspólnej sprawy. W kościele rozłożone są koperty na ten cel. Bardzo dziękuję tym Parafianom, którzy już złożyli ofiarę.
 9. Jak wiemy za rok, ks. kanonik Gerard Borys będzie obchodził jubileusz 50. lecia kapłaństwa. Naszym darem dla naszego wieloletniego proboszcza będzie m.in. książka wydana z okazji jego jubileuszu. Książkę tworzyć będą także parafianie. W związku z tym bardzo proszę osoby chętne do pisania, o zgłoszenie się do mnie osobiście w celu ustalenia konkretnego tematu pracy. Proszę także o dostarczanie zdjęć z różnych uroczystości, pielgrzymek, spotkań i osobistych, na których jest widoczny ks. Gerard.
 10. Ukazał się 125. numer naszej gazety parafialnej. Zachecam do lektury naszego pisma i dziękuję wszystkim, którzy finansowo wspierają druk gazety.
 11. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 12. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 PLN.
 13. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, panu Piotrowi Gajewskiemu. Dziękuję pani Zofii Szymańskiej i jej Córkom za troskę o kwiaty w naszych kościołach. 
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...484485486487488489490491492...Następna ›Ostatnia »