Ogłoszenia duszpasterskie

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3 marca 2024
 1. Serdecznie dziękuję Wszystkim Parafianom za wzorowe przygotowanie uroczystości peregrynacji relikwii św. Wojciecha w naszej Parafii. Dziękuję za włożoną pracę, piękne kwiaty i dekoracje oraz modlitwę! Szczególne podziękowanie dla Ochotniczej Straży Pożarnej Mierzeszyn, Liturgicznej Służby Ołtarza, Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Parafialnego Zespołu Caritas, Wspólnoty Żywego Różańca; dziękuję uczniom Szkoły Podstawowej w Mierzeszynie, mieszkańcom Błotni. Podziękowanie dla WSZYSTKICH, którzy otwartym sercem przyczynili się do piękna tej historycznej peregrynacji! 
 2. Przeżywamy ŚWIĘTY OKRES WIELKIEGO POSTU. Nabożeństwa pasyjne: DROGA KRZYŻOWA w piątek dla dzieci o godz. 17.00 a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30. GORZKIE ŻALE w niedziele po porannej Mszy świętej o godz. 7.30. Droga Krzyżowa w DPS-ie w Zaskoczynie w poniedziałek o godz. 10.00.
 3. Jutro, w poniedziałek, 4 marca o godz. 17.00 w kościele św. Bartłomieja Apostoła kolejne spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.
 4. Dziękuję mieszkańcom Warcza przy szosie za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. W sobotę, 9 marca proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Warcza wioski.
 5. Msza święta w Domu Pomocy Społecznej w Zaskoczynie w piątek o godz. 11.00.
 6. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 7. Dziękuję bardzo za pracę przy parafii państwu Aleksandrze i Andrzejowi Kaczor, pani Krystynie Koryckiej, pani Marioli Baltrukas, panu Januszowi Pieczykolan, panu Piotrowi Stefańskiemu, panu Andrzejowi Klonowskiemu, panu Mariuszowi Czerwińskiemu.
 8. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
 9. Na stoliku przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 10,- PLN. Dziś do nabycia także HISTORIA KOŚCIOŁA. Pismo w cenie 12,- PLN.
 10. Przypominam wszystkim uczniom szkół podstawowych i średnich o obowiązku posiadania uzupełnionego indeksu katechetycznego.
 11. Dziś ukazały się trzy kolejne numery naszej gazety parafialnej: 586, 587 i 588. Zachęcam do nabywania i lektury.
 12. W przyszłym tygodniu rozpoczną się w naszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Szczegóły w gazecie parafialnej.
 13. Bardzo zachęcam do nabywania „Różańca do Siedmiu Boleści Dziewicy Maryi”. Modlitwa ta związana jest z objawieniami Matki Bożej w Kibeho w Rwandzie.
 14. OTACZAMY SZCZEGÓLNĄ MODLITWĄ WSZYSTKICH ROLNIKÓW I GOSPODARZY, SZCZEGÓLNIE Z NASZEJ PARAFII.

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...8910111213141516...Następna ›Ostatnia »