Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.

19 marca 2023
 1. Przeżywamy okres WIELKIEGO POSTU. NABOŻEŃSTWA PASYJNE: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 17.00 a dla młodzieży i dorosłych o godzinie 17.30. Gorzkie Żale w niedziele po porannej Mszy świętej o godz. 7.30.
 2. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je ks. dziekan Bolesław Antoniów z Trąbek Wielkich. Od poniedziałku do środy Msza święta i nauki rekolekcyjne dla dorosłych o godz. 9.30 lub 18.00. Dla uczniów Szkoły Podstawowej – nauki w szkole o godz. 11.00 a w Warczu o godz. 12.00. Szczegółowy program rekolekcji w gablocie przy wyjściu z kościoła i w gazecie parafialnej.
 3. Msza święta w Domu Pomocy Społecznej w Zaskoczynie w piątek o godz. 11.00.
 4. W sobotę, 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza święta w kościele św. Bartłomieja Apostoła o godz. 17.00. Będzie można także wstąpić do Wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W sobotę Msza święta niedzielna o godz. 18.00.
 5. Dziękuję mieszkańcom Koziej Góry za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. W sobotę, 25 marca proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna wybudowanie od strony Błotni i Zaskoczyna..
 6. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu po Mszy świętej tylko w czwartek i piątek (ze względu na rekolekcje!).
 7. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii panu Sławkowi Szymczykowi, panu Andrzejowi Klonowskiemu, panu Piotrowi Stefańskiemu, panu Januszowi Pieczykolan, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, państwu Aleksandrze i Andrzejowi Kaczor, panu Mariuszowi Czerwińskiemu.
 8. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
 9. Wyrażam wdzięczność Chórowi Parafialnemu „Santo Bartolomeo” za trud prób przygotowawczych, za poświęcony czas, za wspólną modlitwę i wzbogacanie liturgii. Bardzo proszę o nieustanne podejmowanie tych zadań w naszej parafii i poza nią. Jednocześnie apeluję do Parafian o wstępowanie do Chóru Parafialnego.
 10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 10,- PLN.
 11. Nadal bardzo proszę o segregację śmieci na cmentarzu.
 12. Na balaskach przy prezbiterium można nabyć paschaliki w cenie 10,- PLN.
 13. Dziś ukazały się dwa kolejne numery naszej gazety parafialnej: 530 i 531. Zachęcam do nabywania i lektury. Bardzo dziękuję Parafianom za nadesłane przemyślenia w obronie dobrego imienia świętego Papieża Jana Pawła II.

 

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...8910111213141516...Następna ›Ostatnia »