Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

26 maja 2024
 1. Kończy się miesiąc maj. Nabożeństwa do Matki Bożej od poniedziałku do piątku po Mszy świętej w kościele św. Bartłomieja Apostoła a w Domu Pomocy Społecznej w Zaskoczynie we wtorek o godz. 10.00. Pamiętajmy o nabożeństwach majowych przy poszczególnych kapliczkach w danych wioskach!
 2. Jutro, w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej i nabożeństwie majowym spotkanie wszystkich lektorów, aspirantów, Rady Parafialnej, przedstawicieli mieszkańców Domachowa i innych zaangażowanych. Spotkanie dotyczyć będzie uroczystości Bożego Ciała.
 3. Dziś w Uroczystość Trójcy Świętej kończy się czas spowiedzi Komunii świętej wielkanocnej, który rozpoczął się w Środę Popielcową, 14 lutego.
 4. Bardzo dziękuję Panu Dyrektorowi Ryszardowi Rywackiemu za trud organizacji pielgrzymki Wspólnoty DPS-u na Jasną Górę.
 5. W czwartek, 30 maja przypada Uroczystość BOŻEGO CIAŁA. O godz. 7.30 Msza święta w kościele św. Bartłomieja Apostoła, o godz. 9.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. GŁÓWNE PARAFIALNE UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA ODBĘDĄ SIĘ W DOMACHOWIE. O godz. 11.00 Msza święta przy świetlicy a po niej PROCESJA EUCHARYSTYCZNA. Proszę wszystkich Parafian o zaangażowanie. Proszę, aby młodsze dziewczynki sypały kwiaty w czasie procesji. Proszę katechetów i rodziców o zorganizowanie próby sypania kwiatów!
 6. Ks. Arcybiskup Metropolita Gdański udziela dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, 31 maja. Warunek: modlitwa o powołania kapłańskie.
 7. Dziękuję mieszkańcom Mierzeszyna od rodziny państwa Radomskich do rodziny państwa Czerwińskich za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. W sobotę, 1 czerwca proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Koziej Góry i Szklanej Góry.
 8. Msza święta w Domu Pomocy Społecznej w Zaskoczynie w piątek o godz. 11.00.
 9. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu TYLKO  we wtorek, środę i piątek po Mszy świętej (w poniedziałek i czwartek biuro nieczynne).
 10. Dziękuję bardzo za pracę przy parafii państwu Aleksandrze i Andrzejowi Kaczor, pani Krystynie Koryckiej, pani Bożenie Kiełczykowskiej, pani Marioli Baltrukas, panu Januszowi Pieczykolan, panu Piotrowi Stefanskiemu, panu Andrzejowi Klonowskiemu, pani Krystynie Czerwińskiej, panu Jackowi Szuba, panu Władysławowi Ornowskiemu. Szczególne podziękowanie za trud koszenia trawy.
 11. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
 12. Na stoliku przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 10,- PLN.
 13. Ks. kanonik Piotr Radzik, proboszcz Parafii Wiślina zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Włoch: Toskania i Umbria w dniach od 22 do 30 czerwca 2024 roku. Program i szczegóły wyjazdu w gablocie.
 14. Podziękowania dla dzieci rocznicowych i ich rodziców za organizację Mszy świętej z okazji Pierwszej Rocznicy Przyjęcia Komunii Świętej.
 15. UWAGA! Nasi strażacy z OSP Mierzeszyn zbierają złom i elektroodpady na NOWY WÓZ STRAŻACKI. Już dziś po niedzielnych Mszach świętych strażacy będą zbierać datki do puszki na ten cel. Wsparcie każdego z nas jest cenne i mile widziane.
 16. W sobotę, 1 czerwca o godz. 10.00 w Archikatedrze Oliwskiej, Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC Metropolita Gdański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski udzieli święceń prezbiteratu czterem diakonom, absolwentom Gdańskiego Seminarium Duchownego.
 17. Dziś ukazały się kolejne numery naszej gazety parafialnej: 599, 600, 601, 602 i 603. Zachęcam do nabywania i lektury pisma parafialnego. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają druk gazety.

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...5678910111213...Następna ›Ostatnia »