Ogłoszenia duszpasterskie

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1 grudnia 2019
   1. Rozpoczynamy święty okres Adwentu. Codziennie w dni powszednie o godz. 18.00 jest sprawowana Msza święta ku czci Matki Bożej zwana Roratami. Zachęcam wszystkich Parafian do uczestniczenia w tej Eucharystii. Proszę, aby dzieci przygotowały lampiony.
   1. Jutro, w poniedziałek, 2 grudnia po wieczornej Mszy świętej (ok. godz. 19.00) spotkanie z Parafianami, którzy podejmują się trudu roznoszenia opłatków wigilijnych. W związku z tym w najbliższym czasie otrzymamy opłatek wigilijny wraz z okolicznościową „gazetą opłatkową”. Ofiary złożone z okazji opłatka przeznaczone są w całości na prace remontowe w naszych kościołach.
   2. Nadal trwają prace konserwatorskie w kruchcie kościoła św. Bartłomieja Apostoła.
   3. Bardzo dziękuję  mieszkańcom Mierzeszyna wybudowanie od strony Miłowa za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. W  sobotę, 7 grudnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Olszanki.
   4. W czwartek, 5 grudnia od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Róża św. Łucji z Mierzeszyna.
   5. W pierwszy piątek, 6 grudnia odwiedzę chorych z sakramentami świętymi.
   6. Spowiedź święta w piątek od godz. 17.00.
   1. Serdecznie dziękuję drogim Parafianom, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę pieniężną na remonty naszych kościołów.
   1. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
   2. U ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 6,- PLN.
   3. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, panu Piotrowi Stefańskiemu. Szczególne podziękowanie dla pani Ireny Kuchnowskiej za udzieloną pomoc na plebanii oraz dla pani Agnieszki Ciepiela, dla pani Agnieszki Kiełczykowskiej, pani Krystyny Koryckiej i pani Marzeny Koryckiej za przygotowanie pięknego wieńca adwentowego.
   1. Zachęcam do nabywania naszego kalendarza parafialnego na 2020 rok, wydanego w związku z dziesiątą rocznicą istnienia gazety parafialnej. Kalendarz w cenie 20,- PLN do nabycia w parafii oraz w bibliotece w Mierzeszynie u pani Ewy Papis.
   1. W Adwencie są rozprowadzane świece Caritasu Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Świeca duża kosztuje 16,- PLN a mała 6,- PLN. Świece do nabycia w parafii a także w bibliotece w Mierzeszynie u pani Ewy Papis.
   2. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Swoimi ofiarami do puszek będziemy wspierać tamtejszych chrześcijan.
   1. Dzisiaj ukazały się dwa kolejne numery naszej gazety parafialnej: 367 i 369. Zachęcam do nabywania i lektury.
   1. Zmarli: śp. KS. KANONIK DR WIESŁAW STOLC, lat 55, pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 11.00 w Trąbkach Wielkich; śp. GRZEGORZ GÓRKA, lat 65 z Suchej Huty; śp. JERZY GAJKOWSKI, lat 59 z Domachowa. Za nich i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...
  1.  

   

  Tagi:

  « Pierwsza‹ Poprzednia...5678910111213...Następna ›Ostatnia »