Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

17 listopada 2019
 1. W piątek, 22 listopada przypada 80. rocznica męczeńskiej śmierci Ks. Jana Pawła Aeltermanna dawnego proboszcza Parafii Mierzeszyn. Msza święta w intencji rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego Męczennika będzie sprawowana w piątek o godz. 10.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W naszej parafii gościć będziemy przedstawiciela Gdańskiego Seminarium Duchownego, kleryka Adriana Nastały z III roku studiów. Swoimi ofiarami wspierać będziemy nasze seminarium, które kształci przyszłych kapłanów archidiecezji gdańskiej.
 3. Nadal trwają prace konserwatorskie w kruchcie kościoła św. Bartłomieja Apostoła.
 4. Bardzo dziękuję  mieszkańcom Koziej Góry i Szklanej Góry za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. W  sobotę, 23 listopada proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna wybudowanie od strony Błotni i Zaskoczyna.
 5. Serdecznie dziękuję drogim Parafianom, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę pieniężną na remonty naszych kościołów.
 6. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 7. U ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 6,- PLN.
 8. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, panu Piotrowi Stefańskiemu. Szczególne podziękowanie dla pana Piotra Klepsa za bezinteresowne wyremontowanie i uzupełnienie oświetlenia drogi do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 9. W listopadzie modlimy się szczególnie za naszych zmarłych. W ramach modlitwy wypominkowej: przez cały listopad pod koniec Mszy świętej jedna dziesiątka różańca z modlitwą wypominkową oraz przez cały rok raz w miesiącu Msza święta za Zmarłych zapisanych w wypominkach.
 10. W sobotę, 23 listopada o godz. 18.00 Msza święta Wspólnoty św. Ojca Pio.
 11. Zachęcam do nabywania naszego kalendarza parafialnego na 2020 rok, wydanego w związku z dziesiątą rocznicą istnienia gazety parafialnej. Kalendarz w cenie 20,- PLN do nabycia w parafii oraz w bibliotece w Mierzeszynie u pani Ewy Papis.
 12. Dzisiaj ukazały się dwa kolejne numery naszej gazety parafialnej: 365 i 366. Zachęcam do nabywania i lektury.
 13. Dzisiaj odbywa się zbiórka ofiar do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan w związku z ostatnim Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

 

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...67891011121314...Następna ›Ostatnia »