Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

31 maja 2020
 1. W naszej parafii trwają ro­dzinne Pierwsze Komunie święte. Dziękuję rodzicom za zaangażowanie, dzieciom życzę opieki naszego Pana Jezusa Chrystusa na każdy dzień i częstego przyjmowania Eucharystii.
 2. W pierwszy czwartek, 4 czerwca o godz. 7.00 rano rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Róża św. Elżbiety z Mierzeszyna.
 3. W pierwszy piątek,  5 czerwca udam się do wszystkich chorych z sakramentami świętymi z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa w stanie pandemii! Jeżeli ktoś obawia się takiej wizyty proszę zgłosić tą sprawę do mnie.
 4. Spowiedź święta w piątek od godz. 17.30.
 5. Jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec, miesiąc poświęcony w szczególny sposób Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe są sprawowane od poniedziałku do soboty pod koniec Mszy świętej.
 6. W przyszłą Niedzielę Trójcy Najświętszej kończy się czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, który rozpoczął się w Środę Popielcową.
 7. Serdecznie dziękuję drogim Parafianom i przyjaciołom naszej parafii, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę pieniężną na remonty naszych kościołów i funkcjonowanie parafii w trudnym czasie pandemii koronawirusa.
 8. Biuro parafialne czynne po Mszy świętej od poniedziałku do piątku.
 9. Bardzo dziękuję mieszkańcom Warcza wioski za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. W sobotę, 6 czerwca proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Zaskoczyna.
 10. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6,- PLN.
 11. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, panu Michałowi Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, pani Irenie Kuchnowskiej.
 12. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 13. UWAGA: W czwartek, 11 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa będą sprawowane Msze święte o godz. 7.30, 9.30 i 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do kościoła św. Bartłomieja Apostoła. Nie będzie jednak tradycyjnych czterech ołtarzy. Proszę jednak o pełne zaangażowanie się wszystkich Parafian w tegoroczną uroczystość Bożego Ciała. Jeżeli będą ku temu odpowiednie warunki, przyszłoroczna uroczystość Bożego Ciała z procesją eucharystyczną w dniu 3 czerwca [2021 roku] będzie sprawowana w Warczu.

 

DZIĘKUJĘ ZA POMOC W BIEŻĄCYM UTRZYMANIU NASZEJ PARAFII,

ZA KAŻDĄ „WIRTUALNĄ TACĘ”,

KTÓRA JEST DLA NASZEJ WSPÓLNOTY KONKRETNYM WSPARCIEM.

ks. Andrzej

 

Numer konta bankowego:

Bank Spółdzielczy w Pruszczu Gdańskim Oddział Trąbki Wielkie

34833500030303243720000001

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...67891011121314...Następna ›Ostatnia »